Stráž si, čo sleduješ!

Našimi druhmi nie sú len rodina a priatelia. Našimi druhmi sú aj knihy, časopisy a komiksy, ktoré čítame. Našimi druhmi sú filmy, televízne šou a videá na internete, ktoré pozeráme. Našimi druhmi sú videohry, ktoré hrávame, webové stránky, po ktorých surfujeme, hudba, ktorú počúvame, a dokonca aj oblečenie, čo nosíme.
Väčšina z nás o týchto veciach neuvažuje ako o druhoch – a preto sú médiá akéhokoľvek typu takou mocnou kultúrnou zbraňou.

Vieš, koľko z toho, čo mladí ľudia považujú za ,,cool“, majú pod palcom tvorcovia reklám v strednom veku? Ak sa zastavíš a chvíľu o tom popremýšľaš, je to irónia. Filmy, televízne šou, hudba, knihy a časopisy nás oslovujú tým, čo očakáva spoločnosť. A nielen to. Ony tie očakávania diktujú – a posúvajú nižšie a nižšie.

Mnoho ľudí skĺzne do starých koľají, lebo nepochopia základný princíp života: Ak chceš niečo vo svojom živote zmeniť, musíš niečo vo svojom živote zmeniť. Alebo aj inými slovami: Ak stále robíš to, čo si vždy robil, dostaneš len to, čo si vždy dostával. Nestačí cítiť sa inak. Musíme inak aj konať. (Alex & Brett Harrisovci)